Banery reklamowe

Czym jest internetowa kampania banerowa?

Banery reklamowe to reklamy online, które można umieszczać na stronach internetowych i platformach mediów społecznościowych. Zazwyczaj są małe i umieszczane w lewym górnym lub prawym górnym rogu strony internetowej lub ekranu.

Reklamy banerowe służą do promowania produktów lub usług firmy wśród potencjalnych klientów. Zazwyczaj można je znaleźć w witrynach internetowych, wynikach wyszukiwania Google, platformach społecznościowych i biuletynach e-mailowych. Banery reklamowe mogą być również wykorzystywane do celów brandingowych, a także do promowania wydarzeń i wyprzedaży.

Najczęściej banery reklamowe są interaktywne i mogą teraz oferować użytkownikom różne opcje, takie jak przejście do witryny lub sklepu internetowego.

Kampanie banerowe pozwalają marketerom kierować reklamy do określonych grup demograficznych, określonych na podstawie takich cech jak: wiek, płeć lub lokalizacja.

Baner reklamowy – obraz i tekst

Na potencjał siły przekazu reklamowego w przypadku banera internetowego składać może się obraz i tekst. Jest to bardzo silne narzędzie do budowania świadomości marki.